Як відучити улюбленого кота-розбійника від шкідливих звичок

6

Кішки гуляють самі по собі і роблять те, що їм заманеться. Роздерті штори і дивани, розбиті вази — звичайна справа в будинку, де господарює кіт. Лаяти або карати тваринку не має сенсу. Але що робити, щоб зберегти квартиру в цілості?

 

Запам’ятай перше правило: це не кіт живе у тебе, а ти — на його території. Так що качати права вам ніхто не дасть. Єдине, що можна зробити — домовитися про взаємовигідне співіснування.

1

Карати тварину не можна — хтось просто не зрозуміє, а хтось затаїть образу. Просто створіть умови, при яких вам обом буде комфортно жити і ніхто не стане робити замах на свободу іншого.

Кіт спить в недозволеному місці і не звертає увагою не будиночок

Поширена ситуація: ви купуєте йому будиночок і купу подушок, вписуєте все це красиво в інтер’єр, — а він вперто спить десь в зовсім невідповідному місці.
Не намагайтеся засунути кота в будиночок або примусити лежати там, де вам зручно — образиться і піде. Запам’ятай два моменти: кіт любить лазити по деревах і відпочивати в захищеному і безпечному місці.

Fun Furniture for Cats, Michigan, America, Apr 2014

Будиночок можна поставити в дальній і темний куток (переставити кілька разів, щоб зрозуміти, чи не подобається Котейкові місце або сам будиночок); зробити для вихованця драбинку зі столу на шафу (дошка з декількома прибитими перекладинами), кинути пару подушок на «другий поверх». І переконатися, що тварині буде зручно і просто спускатися, а не бухати зверху на голову. Нехай не відразу, але кіт обов’язково поцікавиться цією новинкою. Можна влаштувати лежанку на широкому підвіконні і зашторити це місце: так розбійник буде відчувати себе в безпеці.

3

Кіт гойдається на шторах, дере меблі і бешкетує, як може

Якщо не зациклюватися на природній шкідливості котів (як наслідок їхньої цікавості), то може виявитися, що твоєму хвостатому улюбленцю просто не вистачає вашої уваги. Або ж він не відчуває себе в безпеці і шукає нове улюблене місце. Щоб відучити від цих звичок, потрібно кожен раз «перемикати» його на щось інше.
Дерти все, що під руку попадеться — святий обов’язок кота. І фізіологічна потреба. У таких випадках допоможе когтеточка або шматок сукна або фетру, наклеєні або прибиті до стояка двері. Котейку порадуєш — і заодно декор квартири освіжити. Щоб привернути увагу тварини, можна окропити когтеточку настоєм котовника (Не валеріани).

4

Щоб кіт не «катався» під диваном, закрийте простір під меблями коробками або пакетами. Застеліть целофаном або фольгою — кішки терпіти їх не можуть. А на «проблемне» місце нанесіть трохи спеціального засобу-відлякувач.
А щоб не стрибав на меблі і столи, можна поставити на край стопку книг, картону або бляшанок, які зваляться на нього при спробі вскочити куди не треба; більше він сюди не полізе.

5

Ходить в туалет куди захоче

Якщо у вас склалася така ситуація, подумайте — може бути, коту не подобається те місце, куди ви ставите лоток. Це повинно бути затишне містечко, краще закрите з трьох сторін і під дахом. Наповнювач завжди повинен бути свіжим, а сам лоток необхідно регулярно мити.

Відучити кота від звички гадити в уподобаному їм місці нескладно. У ветеринарних магазинах продаються спеціальні «відлякувачі» — кошти з потужним і неприємним для кота запахом. Головне — не перестарайтеся. Допомагають також шкірка лимона (апельсина) і нарізаний часник — кішки не люблять цих запахів. (Не можна не уточнити, що причиною такої поведінки кота може стати і хвороба. Необхідно регулярно показувати тварину ветеринару і здавати аналізи!).

7

І останнє. Те, що люди називають дресируванням — просто поблажливе послугу котячих людям. Тому потрібно заохочувати котика після кожної виконаного прохання. А головне — потрібно бути терплячим і любити тварин. І тоді вони стануть прикрасою.
Closeup of a blue tabby cat, with a rustic wooden background

Поділитися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий