Власникам котів нерідко можна обійтися без таблетки, варто лише взяти на руки кота й почати його гладити

d62b593c5bb42ae46e8672267a1c7522

У деяких країнах першого березня відзначають день кішки. До цієї дати спеціалісти університету Мінесоти провели дослідження й виявили, що присутність в домі цієї тварини сприяє зниженню ризику розвитку серцево-судинних захворювань на 30 %. Загалом, за результатами досліджень, значно здоровішими виявились люди, поряд з якими живуть коти.

А на основі чого відбувається така позитивна взаємодія між організмом людини й тварини? Про це розповіли Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна; Микола Макарчук, професор, доктор бiологiчних наук, завiдувач кафедрою фiзiологiї людини i тварини Київського нацiонального унiверситету iменi Тараса Шевченка; та Надія Чаплигіна, голова фелінологічного клубу «Владімінес».

Відомо, що кішка — тварина з характером, якщо вона не захоче,
на руках її не втримати. Чому ж медики кажуть, що такий тандем є рятівним для людини?

М. Макарчук: — Часи, коли кішка гуляла сама по собі, давно минули. Ці тварини тривалий час провели в компанії людини, вони еволюціонували з нами, тож тепер хочуть, аби їх любили. При цьому кішки здатні віддавати свою любов, що позитивно впливає на  самопочуття людини.

Є. Заїка: — Якщо господар нервує чи злиться, кішка намагається його заспокоїти, покращити його емоційний стан. Коти відчувають нестачу чи надлишок енергії в біополі людини, інтуїтивно намагаючись виправити ситуацію, допомогти, підкорегувати. Тому  вкладаються на коліна й починають муркотіти.

Яким же є механізм такої взаємодії?

М. Макарчук: — Почнімо з того, що тактильні подразники впливають на настрій людини. Від народження в нас закладена потреба в обіймах, це заспокоює. Таким же є механізм дії торкання м»якої шерсті кота. Це провокує певні зміни в мозку, завдяки чому в організмі збільшується кількість сератоніну та ендорфінів. Людина заспокоюється, з»являється відчуття задоволення, знижується рівень тривожності й депресивності.

Крім того відомим є факт, що коти люблять лягати на тіло людини. Так от, вони відчувають навіть незначне підвищення температури тіла людини в певній ділянці. Саме на таке місце вони воліють лягти й скрутитися, створюючи при цьому такий собі тепловий компрес.

Є. Заїка: — Однією з базових потреб людини є емоційне спілкування, в якому присутніми є елементи любові. Якщо така потреба порушена, організм починає потерпати від дискомфорту. А якщо в такому стані перебувати тривалий час, обов»язково «заявить про себе» якесь слабке місце й почне розвиватися хвороба. В першу чергу за таких умов потерпає серце, шлунок, печінка.

Тож найлегшим способом отримати спілкування й задовільнити потребу в опікуванні можна завдяки котові. При цьому відбувається нормалізація роботи мозку, організм починає більш цілісно працювати. До речі, доведено, що присутність кота чудово допомагає при боротьбі з неврозами. Бо на людину впливає й муркотіння — вібрації, що при цьому видає кішка, мають сильнодіючий заспокійливий ефект.

Н. Чаплигіна: — Знаєте, в розвинених країнах в лікарнях працюють кішки, вони ходять з палати до палати, «спілкуючись» із хворими пацієнтами. Ці тварини заспокоюють нервову систему людини (а це найкраща профілактика від хвороб), допомагають при болях у суглобах, навіть можуть нормалізувати артеріальний тиск та позбавити головного болю. Тож власникам котів нерідко можна  обійтися без таблетки, варто лише взяти на руки кота й почати його гладити.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий