Ефективні прийоми для запам’ятовування будь-якої інформації

0

На думку більшості сучасних учених, майже всі методи запам’ятовування інформації, що використовуються при навчанні наших школярів і студентів, такі як зазубрювання різних параграфів підручників, далеко не найкращий варіант для запам’ятовування, тому що такі методи не дозволяють учням використовувати весь потенціал мислення.

Ось деякі хитрощі отримання і обробки відомостей, які можуть істотно підвищити продуктивність навчального процесу.

1. Намагайтеся обходитися без шпаргалок

Коли вам необхідно згадати будь-яку інформацію, не поспішайте лізти в інтернет або діставати конспект — краще спробуйте відновити потрібні відомості, звернувшись до пам’яті. Цей прийом зміцнює нейронні зв’язки між відділами мозку і розвиває асоціативне мислення.

2. Беріть приклади з особистого досвіду

Намагайтеся пояснювати нову інформацію своїми словами, пов’язувати її з отриманими раніше знаннями і випадками з життя. Використання цієї техніки дозволить вам більш ефективно запам’ятовувати відомості і швидше витягати їх з пам’яті, завдяки великій кількості асоціацій з подіями з вашого досвіду. Наприклад, якщо ви намагаєтеся засвоїти суть такого фізичного явища, як теплопередача, уявіть, як чашка з кавою гріє ваші долоні.

3. Чергуйте запам’ятовуються відомості

Якщо вам належить осмислити великі обсяги інформації, що відноситься до різних галузей знання, скористайтеся технікою чергування, тобто, спочатку вивчіть частина інформації по одному предмету, потім по іншому, потім знову на першу і так далі. Чергування допомагає уникнути такого відомого всім студентам явища, як «каша в голові» і підвищує ефективність вивчення предметів, адже чітко структуровані відомості використовувати набагато простіше, ніж хаотичне нагромадження фактів.

1

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий