Продукти, небезпечні для порожнього шлунку

prods

Прийнято вважати, що апельсини, йогурти і сік дуже корисні вранці і ввечері — саме їх  їдять натщесерце, щоб набратися сил і енергії. Однак не все так однозначно. При безперечній користі деякі продукти здатні завдати шкоди, якщо вживати їх на голодний шлунок.

1. Цитрусові і сирі овочі.

За рахунок фруктових і молочних кислот можуть негативно впливати на слизову. Якщо без клітковини вранці нікуди, спочатку з’їжте вівсянку. Вона обволікає стінки шлунка, захищаючи його від агресивного впливу.

2. Банани.

За рахунок високого вмісту магнію можуть негативно впливати на серце і судини. Втім, якщо їсти не більше однієї, вибачте на слові, ягоди, проблем не виникне.
3. Холодні напої. Оптимальний варіант — злегка теплі рідини, які запускають ШКТ без ефекту шокової терапії.

4. Кава.

Напій подразнює слизову, тому часте і регулярне його вживання не тільки зіпсує зубну емаль, а й ризикує спровокувати гастрит.

5. Солодощі.

Вранці підшлункова не в змозі виробляти достатню для засвоєння цукерок і печива кількість інсуліну, а тому рівень цукру в крові може різко піднятися. Згодом ласун ризикує нажити собі діабет.

6. Йогурт.

Користь від кісломолочного вранці дорівнює нулю (втім, як і шкода) — після пробудження в організмі достатньо своїх корисних мікроорганізмів, благотворно впливають на імунітет і перистальтику кишечника. Якщо йогурт або кисле молоко вам потрібні як джерело корисних лактобактерій, краще їсти їх через пару годин після обіду. Якщо вони самі по собі приносять задоволення — ні в чому собі не відмовляйте.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий