21 рада водієві початківцю

file6899

Далеко не завжди автошколи здатні в повний мірі підготувати людину до їзди в реальних міських умовах. Так чи інакше кожен водій набирався досвіду вже самостійно, на дорогах загального користування.

 

Дуже багато покладається на професійних якостей інструктора з водіння, і в ідеальному випадку водій-початківець всі ці базові моменти знатиме і в теорії і на практиці. Але насправді все не так «ідеально» …

1. Найголовніше правило для початківця водія: не впевнений — не лізь! Не впевнені що встигнете повернути? Стійте і чекайте поки буде 100% упевненість в своєму маневрі. Напружують складні перехрестя в годину-пік? Виберіть інший шлях. Не впевнені що можете їздити? Не сідайте за кермо! Усе інше, можна вирішити.)

woman driving a car with hand on horn button
2. Не метушіться! Навіть якщо сигналять ззаду — не метушитися і не поспішай! Робіть маневр тоді, коли впевнені у його безпечному завершенні, решта почекає! Згадайте що всі такими були, всі тупили і косячили, почекають!

3. Думайте не тільки за себе, але і за оточуючих водіїв. Починаючи від паркування — чи не заважатиму я іншим автомобілям? І закінчуючи своїми маневрами — не створю я перешкоду іншим? Якщо не припаркувались з першого разу, не кидайте машину як попало — зробіть другий захід на парковку, впевнений місце знайдеться, може бути трохи подалі.

4. Гальмуйте заздалегідь, і заздалегідь показуйте водіям ззаду що гальмуєте, навіть якщо гальмуєте двигуном — включайте стоп-сигнали. Легке торкання педалі гальма вже запалює стоп-сигнали, інформуючи водіїв ззаду що ви сповільнюєтеся. Навіть якщо водій ззаду встигне зреагувати, не факт що наступний за ним встигне зробити те ж саме, а вас наздоженуть всі троє однаково. Воно вам потрібне?

5. Користуйтеся поворотниками не в момент маневру, а за кілька секунд заздалегідь — давши зрозуміти оточуючим про ваш намір.

6. Якщо вам потрібно перебудуватися, а вас все не пускають і не пускають — відкрийте вікно, і поглядом, жестом попросіть водія вас пустити. У 99% випадків вас пустять в ряд. Не забудьте подякувати аварійкою.)

7. Намагайтеся прогнозувати ситуацію навколо себе. Наприклад, попереду вас в лівому ряду стоїть машина з включеним лівим поворотником. Ви їдете в середньому ряду, і поруч з вами в лівому ряду інший автомобіль. Будьте готові що він може різко перебудуватися в ваш ряд, або не побачивши вас в мертвій зоні.

8. Пам’ятайте про свою мертву зону дзеркал! Там може їхати інший автомобіль, для якого ваш маневр буде сюрпризом.

9. Головне дзеркало — центральне дзеркало заднього вигляду! Через яке водій повинен контролювати ситуацію позаду його автомобіля. Швидкоплинний погляд туди багато швидше, ніж огляд по бічних дзеркалах.

10. У погану погоду тримайте скло, дзеркала вашого автомобіля чистими — буде набагато комфортніше їхати.

3_003

11. Візьміть за правило оглядати свій автомобіль перед поїздкою. Просто підходячи до автомобіля, кинути погляд на колеса, відсутність потьоків рідини. Це позбавить від несподіванок в дорозі. Тим більше, якщо автомобіль не новий.

12. У потоці автомобілів потрібно їхати зі швидкістю потоку. Якщо ви їдете повільніше, ви змушуєте оточуючих водіїв здійснювати зайві перестроювання і випереджати вас. А зайві маневри — ризик створення аварійної ситуації.

13. Якщо на дорозі три смуги руху — краще рухайтеся в середньому ряду. У лівому ряду не доведеться перебудовуватися від повертають наліво, а в правому від раптових зупинок транспорту. Тим самим ви скоротите кількість перебудувань.

14. На перехресті, при повороті в кілька смуг простіше повертати з смуги де ви не будете «затиснуті» між іншими потоками. Головне не поспішайте і пам’ятайте що збоку від вас так само їде другий ряд.

15. Зупиняючись на перехресті щоб повернути, залишайте колеса рівно. Якщо вдарять в зад ви уникнете лобового зіткнення із зустрічним потоком.

16. Не поспішайте починати рух на зелений, не переконавшись у безпеці маневру — пам’ятайте, у нас дуже розвинений національний вид спорту «Їзда на жовте світло».

17. Тримайте дистанцію від попереду автомобіля, що йде! Не буду глибоко про це розповідати, просто тримайте дистанцію і чим більше швидкість — тим більше дистанція.

3_004

18. Наклейка «Водій» — корисна. Ви помиляєтеся якщо думаєте що вас будуть спеціально обмежувати на дорозі, такі водії все одно підріжуть вас незалежно від наявності у вас наклейки, зате інші будуть ставитися терпляче і частіше пропускати.

19. Якщо вам моргають фарами в спину і сигналять — це не просто так! Після обдумайте ситуацію і зрозумійте що ви робили не так, а зараз без метушні (!) Оцінить ситуацію і прийміть розумне рішення. Пам’ятайте про правило три-Д — дай дорогу дурневі.

20. Завжди возіть з собою аварійний набір! Переконайтесь що є запаска і вона накачана (а так само що вона підходить), що є балонний ключ і домкрат. А так же аварійний знак, трос, аптечка і вогнегасник. Одного разу перейнявшись цим і сховавши все в багажнику будете відчувати себе багато комфортніше, якщо не дай бог стане в нагоді. Або кому то може знадобитися допомога. З корисних речей: возите з собою пляшку води, рукавички, ліхтарик …

21. Дивіться за узбіччям, тротуарами, перехрестями і т.д. У будь-який момент звідти може вибігти пішохід, і якщо ви його не бачите зараз — не означає що його немає, особливо в темний час доби. Теж саме стосується вулиць, де часто люди переходять дорогу абияк — будьте до цього готові, не перевищуйте там швидкість. Теж саме якщо перед вами справа зупинився автобус, загальмувати — вийшли з нього люди можуть раптово кинутися перебігати дорогу. Особливу увагу поблизу шкіл, садків — знаки «обережно діти» ставлять не просто так.

P.S. Так, так, ці моменти не претендують на істину в останній інстанції. І для когось це само собою зрозумілі (щиро сподіваюся), але комусь то цей пост може бути актуальним.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий