Чому небезпечно досолювати їжу

consumo_sal_OK-660x550

Лише двi чайнi ложки солi на день мають руйнiвний вплив на серце. Дослiдники з Гарвардського унiверситету (США) заявили, що така кiлькiсть солi призводить до збiльшення навантаження на серцевий м’яз, пришвидшення серцебиття й появи проблем з артерiальним тиском.

Це, зрештою, прокладає шлях до iнфаркту, iнсульту та iнших хвороб серцево-судинної системи. Але чому тодi бiльшостi з нас недосоленi страви не смакують?!

Як формується ця звичка i як її позбутись?

До основних рецепторiв смакiв належать солодкий, кислий, гiркий та солений. Усi вони є на язицi, — пояснює Леонiд Подригало, доктор медичних наук, завiдувач кафедри Харкiвської державної академiї фiзичної культури.

Скажiмо, в основi язика рецептори вiдповiдають за вiдчуття гiркого смаку, на кiнчику — бiльше рецепторiв, чутливих до солодкого, а тi, що по краях, вiдчувають кисле й солене. Iншими словами, гiпотетично всi люди однаково сприймають смаки.

Тодi чому люди дiляться на ласунiв i солеманiв?

У кожному з цих випадкiв iдеться про певну гастрономiчну залежнiсть. Адже що частiше рецептори реагують на певний смак, то бiльша потреба в новiй дозi. Однiєю з найгiрших звичок людства є бажання досолити їжу. Солемани навiть не куштують їжу, доки не посолять. I доза солi в них щоразу збiльшується. А оскiльки, за рекомендацiєю фахiвцiв ВООЗ, за добу можна споживати не бiльше шести грамiв цього продукту (трохи бiльш як чайна ложка), досолювати страви взагалi не можна. Адже натрiй мiститься майже у всiх продуктах харчування.

Як же себе вiдучити досолювати?

Ось уже декiлька рокiв на моєму столi немає сiльнички, тож можу вас запевнити: це абсолютно реально. Знадобиться декiлька мiсяцiв, щоби перелаштувати роботу рецепторiв. Вiзьмiть собi за правило нiколи не досолювати їжу, не скуштувавши її. Замiсть звичної харчової солi раджу купувати дiєтичну. Оскiльки це хлорид калiю, а не натрiю, така не затримує воду в органiзмi, не провокуючи проблем iз серцем.

А головне — органiзм насправдi можна обманути. Для прикладу, я замiсть солi використовую порошок морської капусти — вiн солений i мiстить багато корисних мiкроелементiв. Притiм полiпшується загальне самопочуття, ще й нормалiзовується стан щитоподiбної залози. До того ж як замiнники солi можна додавати до страв лободу чи амарант. Так поступово органiзм втрачатиме потребу в пересоленому.

Лариса ПЕЦУХ

Поділитися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий