Продукти, які ніколи не псуються

857942 (1)

Довговічні продукти насправді існують. Термін придатності зазвичай використовується в цілях безпеки, «вжити до» – це, зазвичай, не граничний термін зберігання. Експерти склали список продуктів, які можуть зберігатися на вашій кухні роками.

Мед

Через особливий склад меду – мало води і багато цукру – бактерії в ньому не розвиваються. Крім того, в меді міститься невелика кількість перекису водню, що перешкоджає росту бактерій. Обробка меду також допомагає зробити його більш довговічним: цукор в меді гідроскопічний, тобто, може втягувати воду з атмосфери, а це не дуже добре.

857942_1838405

 

Мед зберігається довго завдяки своєму складу При термічній обробці вода видаляється, а повітронепроникні кришки перешкоджають її подальшому попаданню в продукт. Завдяки чому мед зберігається ще довше.

Висушені бобові

При сушінні в бобових збільшується концентрація цукру і знижується вміст води, що уповільнює ріст бактерій і цвілі. Крім того, ферменти, що руйнують продукт після збору врожаю, виявляються в стані анабіозу.

576e783c1fe23

Якщо упаковка герметична, бобові будуть зберігатися роками і залишатися відмінним джерелом білка. Але якщо в тару потрапить вода, вони протримаються лише кілька місяців.

Соєвий соус

Соєвий соус може зберігатися до трьох років. Він дуже солоний і пройшов процес ферментації. Відповідно, якщо його не відкривати, він буде зберігатися дуже довго.

Чорний шоколад

Додавання молока в шоколад може зменшити термін його зберігання, але темний шоколад, здається, зберігається довше – незважаючи на те, що виглядає часом не завжди найкращим чином. Чорний шоколад може зберігатись більше чотирьох років.

1409309911-6477-shokolad

Якщо чорний шоколад зберігати при постійній температурі, він може залишатися їстівним протягом двох років або більше.

Цукор і сіль

Багато продуктів тривалого зберігання містять багато цукру і солі. Іншими словами, вони витягують воду, і якщо в такому середовищі почнуть рости бактерії, вони просто висохнуть. Якщо сіль і цукор тримати подалі від вологи та в герметичних контейнерах, то вони будуть зберігатися нескінченно. Але різні добавки, наприклад, йод в солі, можуть скоротити термін зберігання до п’яти років.

Поділитися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий