Рецепт молодості простий: кілограм будь-яких овочів та фруктів плюс жменя горіхів на день

00

Недавно ми відзначали Горіховий Спас. Цього дня у храмах освячували горіхи, фрукти та воду. Власне, до цього часу вже достигають горіхи. Між тим, за відгуками лікарів,  вони мають бути у щоденному меню тих, хто слідкує за здоров’ям.

 

Багатьом відома фраза: «Ми є те, що ми їмо». На жаль, не кожен з нас дотримується правил здорового харчування. Між тим, правильне харчування не лише сприяє здоров’ю та довголіттю — їжа може омолоджувати.

Скажiмо, якщо включати у щоденне меню певні продукти (ягоди, фрукти, горіхи, правильні вуглеводи тощо), вони здатні призупиняти процеси старіння.

Насамперед, до продуктів молодості належать фрукти й овочі, — пояснює Борис Скачко, лікар-дієтолог. Вони містять багато рослинної клітковини, вітаміни, мінерали, антиоксиданти — всі ці речовини сприяють сповільненню процесів старіння і перешкоджають розвитку серцево-судинних хвороб. Тому щодня їжте 0,5 — 1 кілограм будь-яких фруктів та овочів, як мінімум половину з них — сирими.

01

Неможливе омолоджувальне харчування без ягід i горіхів. У ягодах (особливо, червоних i синіх) міститься велика кількість антиоксидантів, які захищають клітини від пошкоджень. До того ж, ягоди допомагають організмовi позбутися шлаків і токсинів. Останнім часом дуже популярні ягідні смузі — перетерті на блендері ягоди з кефіром або висівками, пророслими зернами тощо. А також щодня з’їдайте жменю будь-яких горіхів — вони багаті на білки та корисні жири, необхідні для мозкової  діяльності, здоров’я судин, стану нервової системи.

А що означає «правильні вуглеводи»?

Вуглеводи розділяються на прості та складні. Зокрема, прості містяться у здобі, кондитерських виробах, рафінованому рисі, кашах швидкого приготування. Та набагато кориснішими є складні вуглеводи, на які багатий чорний хліб грубого помолу, коричневий рис, макарони з твердих пшеничних сортів, злаки. Вони надовго забезпечують організм енергією та підтримують постійний рівень цукру в  крові.

Якщо ви не уявляєте життя без солодкого, обирайте найкорисніше — чорний шоколад (містить флавоноїди, які захищають судини), мармелад, зефір, замініть цукор на мед i сухофрукти.

Багато хто, особливо жінки, відмовляються від м’ясних продуктів. Це неправильно, позаяк організм потребує білка — зокрема, для нормального функціонування м’язів. Тому треба з’їдати хоча б 150 протеїновмістких продуктів щодня. Це має бути нежирне м’ясо птиці, яйця, твердий та домашній сир, бобові, риба та морепродукти (крім білків, у них міститься ненасичені жирні кислоти, які зменшують рівень холестерину в крові, зберігають еластичність судин). Джерелом білка є також молочні продукти.

А ось від червоного м’яса свинини, яловичини, баранини краще відмовитися. Під забороною також ковбаси, паштети, копченина — вони засмічують організм i призводять до хвороб. Обмежте споживання вершкового масла, натомість використовуйте будь-яку нерафіновану рослинну олію.

02

Чи має значення, що пити?

Звісно. Раджу пити білий або зелений чай — вони містять велику кількість катехінів та антиоксидантів. У чорному чаї вони також є, але набагато менше. Загалом, для омолодження організму треба пити не менше 2,5 літрів на день — чистої води, чаїв, узварів, соків. Зате кава, навпаки, зневоднює організм. Перед сном бажано випити горнятко чаю з ромашки чи м’яти. Або склянку теплого молока — це допоможе заснути, а також поповнить запаси кальцію, який засвоюється тим краще, чим пізніше спожитий.

джерело

Поділитися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий