Бюджетні аналоги дорогих продуктів

11

 

Дорогі продукти, які підносяться як суперкорисні, майже завжди можна замінити в раціоні бюджетним аналогом.

 

Кета замість сьомги

Рідкісна добірка рекомендацій з харчування обходиться без дифірамбів лососевим рибам. Лососеві – одне з найважливіших джерел жирних кислот омега-3. Вони сприяють поліпшенню стану шкіри і волосся, здоров’я серцево-судинної системи і багато чого іншого. Зазвичай радять лосося, сьомгу і форель. Але ці риби часто вирощуються в тісних штучних водоймах на штучному ж кормі. А ось нерка, кета, кижуч ростуть в дикій природі. І коштуютьть мало не в два рази дешевше. Спосіб приготування (запікання без зайвого жиру) важливіший, ніж гонитва за найдорожчими сортами.

Гречка замість кіноа

Кіноа – крупа з плодів південноамериканської рослини. Його ще називають «золотом інків», натякаючи на дієтичну мудрість древньої цивілізації. Кашу з кіноа рекомендують їсти на сніданок Гвінет Пелтроу і інші гуру правильного харчування. У кіноа дійсно багато білка, вітамінів групи B і заліза. Але білком, вітамінами і залізом багата і звичайна гречка, яка коштує в десять разів дешевше. І хоча в кіноа заліза більше, для гармонійного раціону досить і того, яке є в гречці. Якщо ж у вас виражений дефіцит якогось елементу, це, ймовірно, означає, що він погано засвоюється і причину цього треба шукати.

Загальновідомі джерела вітамінів проти суперфуда

Ягоди годжі, ягоди асаї, насіння чіа — щороку з’являється новий «Суперфуд». Тобто, екзотичний продукт, про який раніше людство не чуло, а тепер раптом з’ясувалося, що він гарантує вічну молодість, стрункість і здоров’я. Потім сенсаційне відкриття якось забувається. І нудні коментарі вчених про те, що склад знахідки був не так уже й унікальний, проходять непоміченими. Тим часом в моду входять нові ягоди або насіння за ціною дорогоцінних металів. При цьому, за змістом корисних жирних кислот до насіння Чіа близьке насіння льону. Ягоди асаї і ягоди годжі багаті вітамінами, але журавлина і шипшина – теж. Звичайно, сама по собі ложка журавлини не стане чарівною таблеткою для схуднення, вічної молодості і здоров’я. Але і ніяка інша ягода теж не стане.

Соняшникова олія проти оливкової

Маркетологи переконали покупців, що оливкова олія – найкорисніша. Насправді, в нерафінованих оливковій та соняшниковій оліях набір корисних жирних кислот і вітамінів різний. За деякими параметрами виграє одна, за деякими – інша. Виходить, що чергувати соняшникову і оливкову олію корисно і для збалансованості харчування, і для бюджету.

Сезонні фрукти і овочі замість дорогої екзотики

Те, що сезонні фрукти і овочі – це корисно, смачно і дешево, знають всі. Проблема полягає в тому, що вони швидко набридають. «Знову кабачки», – нудьгують домашні і просять приготувати щось незвичайне або сходити в ресторан. Як перестати витрачати зайві гроші при забитому свіжими овочами холодильнику? Потрібно поставитися до дарів ринку або дачі як до об’єкта захоплюючих гастрономічних експериментів. Приготуйте з помідорів гаспачо, зі смородини – сорбет, з буряка – холодний латиський суп і так далі. Експерименти з приготуванням зі звичних простих продуктів нових страв – не розвага, а важливий елемент здорового харчування. Тому що збалансоване харчування має на увазі і різноманітність, і повсякденне задоволення від їжі. Це і є основна страховка від зривів на «смачненьке».

 

Поділитися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий