Сало для синички: як і чим підгодовувати птахів узимку

птахи

Коли надворі холодно, пташкам важко знайти поживу. Ми, прагнучи зробити добру справу, стараємося насипати щось у годівничку пернатим. Але чи все правильно робимо?

 

Близько семи-восьми відсотків птахів взимку гине, це передусім ослаблені пернаті, що не набрали досить жиру в теплий період року, — каже Ігор Антахович, директор дитячого еколого-натуралістичного центру. Та навіть здорові птахи можуть загинути, не маючи досить поживи в умовах суворої зими. Усі пернаті, що залишились на зимівлю, потребують нашої підтримки».

Чим можна підгодовувати птахів?

Зерноїдних, зокрема горобців, — будь-якою крупою, залишками хліба. Комахоїдним птахам — снігурам, дроздам, синичкам, мухоловкам — потрібен тваринний білок, особливо при мінусових температурах. Тому їм підійде несолене сало. Смакує птахам насіння гарбузів, кабачків, динь, кавунів. А ще можна приготувати універсальний корм — для всіх пернатих.

Як саме?

Несолений або слобосолений свинячий смалець принесіть у тепле приміщення, коли розм’якне — додайте різні крупи, соняшник, горіхи. Все це слід перемішати і сформувати кульку. Покласти в морозильну камеру, а коли затвердне — обгорнути синтетичною сіткою. Її можна підвішувати на деревах. Птахи чіпляються кігтями за кульку й видзьобують те, що їм до смаку.

А чим не слід годувати птахів?

Смаженим насінням і соленою їжею. Це спричиняє отруєння та загибель птахів. Також не варто давати їм житній хліб, бо він може почати бродити в органах травної системи. Хоча при низькій температурі це стається значно рідше, ніж улітку.

Як правильно розмістити годівничку?

На висоті мінімум 2,5 — 3 метри над землею. Тоді птахи не боятимуться туди залітати, і коти не доберуться.

Годівничку можна зробити із п’яти-шестилітрової пляшки, пробивши два отвори діаметром п’ять сантиметрів.

Щоб її не сильно розхитувало вітром — покладіть усередину камінь. І не забувайте регулярно насипати їжу в годівничку. Адже птахи звикають до місця, де є корм. Пернаті прилітають поживитися дуже рано, щойно встало сонце.

Вікторія Демник.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий