Як швидко відновити організм після вживання антибіотиків

Записати

Дуже часто після антибіотикотерапії ми скаржимось на цілковите виснаження. І недарма, адже антибіотики знищують не тільки хвороботворні бактерії та мікроорганізми, але й корисні.  

 

Докладно про те, як відновитись після курсу антибіотиків, — у розмові з Мирославою Чайкою, завідувачкою денного стаціонару міської поліклініки.

—  Не секрет, що деякі лікарі, прописавши антибіотик, забувають розповісти пацієнтові, як полегшити наслідки лікування ним. Якими вони можуть бути?

—  Постійне і неконтрольоване вживання антибіотиків призводить до того, що в організмі виникає грибкова інфекція. Адже антибіотик вбиває корисну мікрофлору, яка стримує її розвиток. Грибкові хвороби, як правило, пригнічують імунну систему, тому впоратися з ними непросто.

Тому під час курсу лікування антибіотиками рекомендовано вживати пребіотики (їжа для бактерій з пробіотику) і пробіотики (живі мікроорганізми, які нормалізують склад і функції мікрофлори травної системи). Завдяки їм потрібні мікроорганізми активно розмножуються і заселяють кишківник.

Зазначу, що організм добре відновлюється завдяки вживанню кисломолочних продуктів. Якщо йдеться про магазинні сироватку, йогурт, кефір, ряжанку, кисле молоко, то краще вживати ті, у яких короткий термін зберігання, тому що в таких справді містяться живі біфідо- чи лактобактерії.

            Що ще порадите пацієнтам, які вживають антибіотики?  

—  Якщо немає ниркових та серцево-судинних хвороб, то під час лікування антибіотиками і якийсь час після нього збільшість споживання води. Також рекомендую натуральні соки — яблучний, морквяний, гарбузовий, буряковий або ж компоти, киселі, муси, вітамінні чаї, скажімо, із шипшини. Дуже добре їсти сухофрукти, адже у них чимало вітамінів та мікроелементів.

Антибіотики знижують вміст вітаміну В12 і фолієвої кислоти в організмі, які сприяють засвоєнню їжі, тому варто налягати на продукти, що містять ці цінні компоненти, — приміром, на зеленину, квашену капусту, буряки, яблука.

Раджу також дбати про повноціний сон та не забувати про користь прогулянок на повітрі. 15-хвилинний моціон насичує організм киснем, окислювально-відновлювальні процеси проходитимуть набагато швидше і повернення до здоров’я після хвороби та курсу антибіотиків відбудеться набагато швидше.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий