Облаштування гаража своїми руками

0

Гараж — це другий дім для автолюбителів. Ця будова служить не тільки для укриття автомобіля в негоду, а й місцем для зберігання всіляких інструментів, найчастіше є «міні-майстерні» господаря, де можна зробити практично будь-який ремонт. Кожен господар облаштовує свій гараж під себе. Деякі ставляться не дуже серйозно до обладнання приміщення, і воно починає приносити більше проблем, ніж користі. Але все ж, більшість автолюбителів намагаються дотримуватися певних вимог, які важливо виконати для більш зручного обслуговування свого авто. Отже, облаштування гаража своїми руками вимагає дотримання певних вимог.
Основні вимоги при облаштуванні гаража

11Як розташувати інструменти в гаражі

Облаштування приміщення під гараж на увазі, що там буде досить тепло і сухо.

Зверніть увагу! Ваше авто не повинно промерзати навіть в дуже сильні морози. По можливості можна передбачити систему швидкого прогрівання гаража.

Дуже важливо надійно захистити приміщення від стороннього проникнення. Облаштовуючи свій гараж, пам’ятайте, що доступ до інструментів або обладнання, які будуть розташовуватися в гаражі, повинен бути максимально зручним і простим. Тому краще заздалегідь подумати про місце розташування місць зберігання.

Загалом, це тільки самий мінімум вимог, які бажано врахувати для вашого ж комфорту. Ви також можете за своїм бажанням доповнювати і оснащувати гараж додатковими засобами для ремонту і обслуговування вашого автомобіля. Верстат з інструментами і оглядова яма можуть стати прекрасним доповненням до обладнання приміщення.

Як встановити стелажі і полиці

2Стелажі під стелею

Для максимально комфортного облаштування гаража потрібно досить багато місця, а це часто буває проблемою. Зберігання робочих інструментів і обладнання також займає досить великий простір. Тому при самостійному облаштуванні гаража постарайтеся якомога більше простору пристосувати під полки або шафи, але так, щоб вони не заважали вільному пересуванню по приміщенню. Полиці можна навішувати всюди, де ви за них не будете чіплятися або заглиблюватися, над столами, вікнами, стелажами і так далі.

Зверніть увагу! Відстань до машини при навішуванні полиць з кожного боку має бути хоча б 1 метр.

3Облаштування гаража в кутовий зоні

Досить часто зручно обладнати під різноманітні полиці і обладнання стіну, яка знаходиться найдалі від воріт. Саме там у своєму розпорядженні основні робочі інструменти, компресор, верстак та інше. Все під рукою і не заважає пересуватися по приміщенню.

Велика кількість полиць в гаражі — це великий плюс, але також варто подумати і про невеликому шафці, куди можна було б вішати робочий одяг і складати деяку ганчір’я.

Як правильно облаштувати оглядову яму

4

Схема оглядової ями

Питання про наявність чи відсутність оглядової ями досить індивідуальний. Для початку вам необхідно вирішити — наскільки висока необхідність в облаштуванні такої ями. Немає сенсу в її обладнанні, якщо ви частіше користуєтеся естакадою на вулиці.

Якщо ви вирішили, що така яма вам необхідна, то треба враховувати, що стіни і дно повинні бути бетонованими. Краї ями повинні бути укріплені сталевими куточками. Варто також передбачити, чим і як ви будете закривати оглядову яму під час її невикористання.

Зверніть увагу! У кутку ями необхідна дренажна лунка, в неї буде збиратися вся вода, що випадково потрапила вниз. Лунку необхідно зробити такого розміру, щоб з неї було зручно вичерпувати накопичилася воду. Щоб випадково під час ремонту авто не наступити ногою в лунку, її необхідно прикрити гратами.
В ямі можна розташувати невелику обладнання, яке може стати в нагоді для ремонту, в стінах можна завбачливо зробити ніші, щоб було зручно покласти використовуваний інструмент. Також подбайте про освітлення оглядової ями, встановіть світильник або обладнайте місце для переносної лампи.

Найнеобхідніше обладнання в гаражі

Для звичайної зміни колеса або заміни диска, проведення найпростіших робіт під капотом авто цілком вистачає стандартного набору інструментів і домкрата. Але щоб виконати більш складні роботи — необхідне спеціальне обладнання.
Верстат

5Верстат з ящиками для інструментів
Для виготовлення верстата найкраще використовувати дерево і метал. Робочу зону найкраще покрити шматком металу, оберігши дерево від швидкого зносу. Верстат краще робити в два або три рівні, щоб розташувати якомога більше необхідних речей.

Зварювальний апарат

6Зварювальний апарат для гаража

Для звичайного ремонту кузова вам буде досить зварювального апарату або з вольфрамовими електродами, які знаходяться в середовищі захисного газу, або вуглекислотного апарату, який зварює метал дротом.

Водомаслорозділювач
7Такий апарат використовують, щоб очищати повітря від парів, крапель олії, води та інших дрібних частинок, які можуть бути присутніми в ньому. Це дуже зручний пристрій, що використовується при фарбуванні авто, і сприяє рівномірному розподілу фарби по металу.

Мийка

Звичайно, мова йде не про професійну мийці. А всього лише про ту, яку може обладнати в своєму гаражі кожен. Для цього вам просто буде необхідно підвести шланг або трубу для подачі води в гараж і зробити слив в каналізацію. При цьому пам’ятайте, що електропроводка і освітлення потребуватимуть більш ретельного захисту.

Якісна вентиляція і освітлення

8Вентиляція в гаражі схема
Дуже важливо створити в гаражі якісну вентиляцію, вона не тільки позбавить приміщення від неприємних і шкідливих запахів, але і захистить його від освіти вогкості і зайвої запиленості.
Вентиляційні отвори зазвичай роблять з обох сторін від воріт на невеликій висоті і закривають решітками. Такі ж отвори робляться і на протилежній стіні, але вже під стелею.

9
Верхнє освітлення гаража
Звичайно, найкраще висвітлення — це природне, тому при можливості варто подумати про наявність вікна. Якщо такої можливості немає — зробіть тоді кілька зон освітлення: над робочою областю, загальне і переносне, яким можна підсвітити найнеобхідніше.
Користуючись нашими порадами та рекомендаціями щодо самостійного обладнання приміщення під гараж, ви зможете отримати прекрасне і зручний простір для обслуговування вашого автомобіля.

Відео
Приклад облаштування гаража ви можете побачити нижче:

10Забетонована оглядова яма

111Верстат дерев’яний

12Стелажі з профілю

13Професійне облаштування гаража

14Порядок в гаражі

15Полку для інструментів з лампою освітлення

16освітлення прожекторне

17облаштування

18Облаштування гаража на дві машини

19Загальне освітлення в гаражі

20Металевий верстак з ящиками

21Сходи в оглядову яму

22

Дерев’яні полиці з металевим каркасом

Також для облаштування гаража вам буде потрібно купити металеві шафи для інструменту, стелажі, верстаки та інше гаражне обладнання, яке впишеться в інтер’єр гаража.

посилання на джерело

Поділитися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий