18 правил хорошого тону, не знати яких соромно

правила хорошого тону

 

 

 

 

 

 1. Ніколи не приходьте в гості без дзвінка. Якщо вас відвідали без попередження, можете дозволити собі бути в халаті і бігуді.
 1. Парасолька ніколи не сушиться в розкритому стані — ні в офісі, ні в гостях. Його потрібно скласти і поставити в спеціальну підставку або повісити.
 1. Сумку можна ставити на коліна або на свій стілець. Маленьку ошатну сумочку-клатч можна покласти на стіл, об’ємну сумку повісити на спинку стільця або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільчика (такі часто подають в ресторанах). Портфель ставлять на підлогу.
 1. Целофанові пакети допустимі тільки після повернення з супермаркету, також як і паперові фірмові пакети з бутиків. Носити їх потім з собою постійно і використовувати в якості сумки — жлобство.
 1. Чоловік ніколи не носить жіночу сумку. І жіноче пальто він бере тільки для того, щоб донести до роздягальні.
 1. Домашній одяг — це штани і светр, зручні, але мають пристойний вигляд. Халат і піжама призначені, щоб вранці дійти до ванною, а ввечері — з ванною в спальню.
 1. З того моменту, як дитина поселяється в окремій кімнаті, привчитеся стукати, заходячи до нього. Тоді і він буде чинити так само, перш ніж увійти в вашу спальню.
 1. Жінка може не знімати в приміщенні капелюх і рукавички, але не шапку і рукавиці.
 1. Загальна кількість прикрас з міжнародного протоколу не повинно перевищувати 13 предметів, причому сюди включаються ювелірні гудзики. Поверх рукавичок не вдягають кільце, але браслет позволітелен. Чим темніше на вулиці, тим дорожче прикраси. Діаманти раніше вважалися прикрасою для вечора і заміжніх дам, проте останнім часом стало дозволено носити діаманти і вдень. На молодій дівчині сережки-гвоздики з діамантом близько 0,25 карат цілком доречні.
 1. Правила оплати замовлення в ресторані: якщо ви вимовляєте фразу «Я вас запрошую», — це значить, ви платите. Якщо жінка запрошує ділового партнера в ресторан, платить вона. Інша формулювання: «А давайте сходимо в ресторан», — в цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.
 1. Чоловік завжди першим входить в ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей.
 1. В автомобілі найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поруч з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверцята і подає дамі руку. Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж краще зайняти місце за його спиною. Однак, де б жінка ні сиділа, чоловік повинен відкрити перед нею дверцята і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок: «У бізнесі немає жінок і чоловіків».
 1. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті — поганий тон. Тим більше не можна під цим приводом відмовлятися від страв, запропонованих гостинною господинею. Обов’язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому ви можете нічого не їсти. Також слід чинити з алкоголем. Не варто повідомляти всім, чому вам не можна пити.
 1. Теми-табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров’я, гроші. Недоречне запитання: «Яке плаття! Скільки ви заплатили? ». Як реагувати? Мило посміхніться: «Це подарунок!». Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м’яко скажіть: «Я не хотіла б про це говорити».
 1. До кожної людини, яка досягла 12 років, покладається звертатися на «ви». Огидно чути, коли люди говорять «ти» офіціантам або шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «ви», на «ти» — тільки наодинці. Виняток — якщо ви однолітки або близькі друзі. Як реагувати, якщо співрозмовник завзято «тикає» вам? Спочатку перепитаєте: «Вибачте, ви до мене звертаєтеся?». Інакше-нейтральне потиск плечима: «Вибачте, але ми не переходили на« ти ».
 1. Обговорювати відсутніх, тобто, попросту пліткувати, неприпустимо. Недозволено говорити погано про близьких, зокрема обговорювати чоловіків, як це у нас прийнято. І точно також недозволено з презирством, з гримасою говорити про рідну країну. «У цій країні все жлоби …» — в такому випадку Ви теж ставитеся до цього розряду людей.
 1. Прийшовши в кіно, театр, на концерт йти до своїх місць слід тільки особою до сидячих. Першим проходить чоловік.
 1. Вісім речей слід тримати в таємниці: вік, багатство, щілину в будинку, молитву, склад ліки, подарунок, шана і безчестя.

І наостанок — Джек Ніколсон про правила хорошого тону: «Я дуже трепетно ​​ставлюся до правил хорошого тону. Як передати тарілку. Чи не кричати з однієї кімнати в іншу. Чи не відчиняти зачинені двері без стуку. Пропускати вперед даму. Мета всіх цих незліченних простих правил — зробити життя кращим. Ми не можемо жити в стані хронічної війни з батьками — це нерозумно. Я ретельно стежу за своїми манерами. Це не якась там абстракція. Це всім зрозуміла мова взаємоповаги ».

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий