Мудра історія про те, як ми розтрачуємо життя

00

Один багатий, титулований чоловік відправився одного разу в подорож по Европі. Прибувши до Британії, він купив в аеропорту путівник по замкам, розташованим на островах.

 

На одній зі сторінок значилося цікава пропозиція «Екскурсія твоєму житті». У путівнику говорилося, що з деяких причин за цю екскурсію не брали оплату до від’їзду. Чому? У путівнику писалося, що це туристи дізнаються пізніше. Просили тільки завчасно узгодити час відвідування. Заінтригований незвичайною пропозицією, чоловік відразу ж зателефонував і обмовив деталі поїздки.

Біля дверей його зустрів усміхнений чоловік у кілті.
— А решта вже увійшли? — Поцікавився наш турист.
— Решта? Відвідування замку індивідуальні, у нас немає гіда і екскурсій.
Не кажучи нічого про години роботи, він ознайомив його з історією замку, особливо згадавши про всі цікаві пам’ятки: картинах, обладунках на антресолях, військових знаряддях, підвалах і катівня кімнаті в підземній в’язниці. Закінчивши, він вручив гостю ложку і попросив тримати її прогином догори.
— Це ще навіщо? — Поцікавився той.
— Ми не беремо грошей за вхід. А вартість екскурсії оцінюється так: вашу ложку ми доверху заповнюємо піском, всього сто грамів, і пропонуємо самостійно прогулятися по замку. Після повернення ми зважуємо пісок, що залишився в ложці, і беремо по фунту за кожен розсипаний грам …
— А якщо я не розсиплю пісок?
— Тоді ваша екскурсія не буде вам коштувати нічого.
Мандрівника потішило таку умову. Ложку наповнили піском, і екскурсія почалася. Впевнений в твердості руки, він став повільно підніматися по сходах, не зводячи з ложки очей.

Близько залу обладунків він пройшов повз, так як вітер міг здути пісок, і відразу ж спустився вниз. Проходячи повз залу з військовими знаряддями під сходами, він зрозумів, що для того, щоб розглянути їх зблизька, треба перегнутися через перила. Це було чи не небезпечно, проте пісок б розсипався. Так він пройшов і підземну в’язницю, та й зал оглянув з великої відстані. Задоволений своєю спритністю, підійшов він до місця початку екскурсії, де його чекав чоловік в килте з вагами в руці. Чоловік висипав у них вміст ложки і став чекати.
— Дивно, але ви втратили лише полграмма, — сказав господар. — Вітаю вас, цей візит виявився для вас безкоштовним.
— Дякуємо.
— Чи отримали ви задоволення від відвідування? — Запитав наостанок гостинний шотландець.
Після певних роздумів турист відповів:
— Якщо чесно, то невелике. Я все думав про пісок і не дивився на всі боки.
— Який жах! Знаєте, я зроблю для вас виняток. Я знову наповню вашу ложку, тому що такі правила, але на цей раз ви забудете про пісок. У вас є 12 хвилин до наступного відвідувача.

Не зволікаючи, гість знову взяв ложку, побіг на антресолі, побіжно глянув на експонати, потім стрімголов скотився по сходах в підземну в’язницю. Там він також не затримався, тому що час не терпіло. В результаті польотів він розсипав весь пісок. Вклавшись в 11 хвилин, гість вийшов з порожньою ложкою. Він так і не подивився знаряддя — не встиг.
— Без піску … да … але не хвилюйтеся, ми адже домовилися. А на цей раз? Вам сподобалася екскурсія?
Відвідувач змішався.
— Ні, — відповів він, нарешті. — Я думав тільки про те, як би не запізнитися, розсипав пісок, але не отримав ніякої радості.

Шотландець запихкав трубкою:
— Є люди, що йдуть по замку свого життя, намагаючись ні за що не платити. Вони не можуть насолодитися цим подорожжю. Є інші, які вічно поспішають, все втрачають і теж не отримують задоволення. І тільки одиниці осягають науку життя. Вони відкривають для себе кожен куточок і насолоджуються кожним моментом. Вони знають: за все доведеться платити, але розуміють: життя цього варто …

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий